Tania firma przeprowadzkowa – jak ją znaleźć?

Firmy przeprowadzkowe różnią się między sobą ceną, a także jakością i zakresem oferowanych usług, przez co wybór tej najlepszej, odpowiadającej naszym potrzebom może okazać się dość trudnym zadaniem. Przed dokonaniem wyboru należy zatem zastanowić się, czego oczekujemy od firmy oraz jak daleko planujemy przetransportować nasz dobytek.

Co lepsze – firma transportowa czy przeprowadzkowa?

Przede wszystkim należy poznać różnicę między firmą transportową a przeprowadzkową. Pierwsza z nich maFirma przeprowadzkowa Warszawa taniow swojej ofercie jedynie transport spakowanych już rzeczy z jednego miejsca na drugie, podczas gdy druga oferuje kompleksowe przeprowadzki – od pakowania rzeczy, przenoszenia ich i przewozu do nowego miejsca, po rozpakowanie. Ponadto firmy przeprowadzkowe z reguły oferują w cenie usługi niezbędne do zapakowania i zabezpieczenia przedmiotów materiały. Zatem jeśli zależy Ci jedynie na przewiezieniu zapakowanych już rzeczy w nowe miejsce, bardziej opłacalne i bezpieczniejsze może okazać się skorzystanie z oferty firmy przewozowej, niż przeprowadzkowej.

Przeprowadzka krajowa i międzynarodowa

W ofercie wielu firm dostępne są zarówno tanie przeprowadzki krajowe, jak i międzynarodowe. Transport zagraniczny jest bardziej skomplikowanym pod względem logistyki przedsięwzięciem niż międzymiastowy, zatem przed wyborem tej opcji należy sprawdzić, czy firma ma doświadczenie w tego typu usłudze. Także w przypadku przeprowadzki krajowej należy sprawdzić, jak długo firma znajduje się na rynku i czy ma odpowiednie doświadczenie, pracowników oraz flotę. 

Umowa z firmą przeprowadzkową

Każda, nawet tania firma przeprowadzkowa musi podpisać z klientem umowę, w której będą zawarte szczegóły dotyczące świadczonej usługi, w tym przede wszystkim jej zakres i koszt. Koniecznie muszą znaleźć się w niej także informacje o miejscu nadania i odbioru rzeczy, dzień realizacji zlecenia, postanowienia dotyczące odpowiedzialności za rzeczy, ubezpieczenia i reklamacji. Aby mieć pewność, że firma przeprowadzkowa tanio wykona powierzoną jej usługę, przed podpisaniem umowy należy dokładnie się z nią zapoznać i sprawdzić, czy nie ma w niej zawartych dodatkowych opłat.

W celu wybrania najbardziej odpowiadającej nam usługi należy zdecydować, jakie są nasze oczekiwania względem danej firmy. Jeśli oczekujemy jedynie przewozu rzeczy, warto zapoznać się z ofertą firm przewozowych, a podczas przeprowadzki za granicę, warto wybrać firmę specjalizującą się w tego typu usłudze. Niezależnie od rodzaju usługi, jaką wybierzemy, najważniejszym jej elementem jest porządnie przygotowana umowa prawna.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Pin It on Pinterest

Share This